Kjo është për të gjithë dashamirët e sallatës ❤️✌️ 1️⃣Sallatë

4.9.2021, 5:48:25 e pasdites
Kjo është për të gjithë dashamirët e sallatës ❤️✌️ 1️⃣Sallatë spinaqi e përzier me një salcë shqeme pikante, tranguj, avokado, luleshtrydhe, shqeme dhe fara kërpi. Veshja pikante e shqeme ishte kaq e mirë! Salcë me aromë shqeme 1 lugë gjalpë shqeme 1 lugë uthull molle 1/2 lugë ujë 1/4 lugë çaji @sietefoods salcë e nxehtë habanero 2️⃣Hidheni këtë tas së bashku për një drekë të shpejtë 🥗 Përdora zarzavate të përziera për fëmijë me tranguj të copëtuar, domate, avokado, fasule të bardha, fara kërpi, mikro-zarzavate dhe i tejkalova të gjitha me salcën time pikante të shqemës 💫 3️⃣E bëra këtë tas me zarzavate të përziera, tranguj, manaferra, avokado, fara kungulli, mikro-zarzavate dhe një salcë tahini Veshja Tahini • 1 lugë tahini të papërpunuar (kam përdorur @artisanaorganics • 1 lugë gjelle lëng limoni • 1 lugë ujë • Kripë deti dhe piper i zi për shije Përziejini të gjitha në një pjatë të vogël me një pirun 4️⃣ I pjekja këto për rreth 10 minuta në 400 gradë me piper të zi, kripë deti, pluhur hudhre dhe piper të kuq 🔥 u shtova atyre një tas me zarzavate të përziera, kastraveca avokado, fara kërpi, fara kungulli dhe një shi të vogël tahini ... 5️⃣Marrja ime mbi një sallatë greke rug Rukola në krye me domate, tranguj, ullinj kalamata, qiqra, avokado, kopër të freskët, rigon, kripë deti dhe piper të zi. Kam përdorur një përzierje të uthullës së verës së kuqe + vaj ulliri për veshjen 6️⃣Bëra një salcë të lehtë me 1 lugë vaj ulliri + 1 lugë ACV + kripë deti + piper. I hodha disa rukola me salcë dhe më pas i hodha tranguj, salmon të tymosur, avokado, ullinj kalamata, mikrogjelbërim dhe fara kërpi ✨ Y Nga @veggininthecity 🖤

Postime të ngjashme